Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Eksperiencat e njė mashkulli kur shtrihet nė krevatin tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Eksperiencat e njė mashkulli kur shtrihet nė krevatin tuaj   Thu Sep 13, 2007 1:39 am

Dhėnia e plotė ėshtė njė tjetėr eksperiencė seksuale tė cilėn patjetėr qė duhet ta pėrjetoni. Lėreni mėnjanė ankthin dhe ndrojtjen dhe shijoni atė qė realizoni me partnerin tuaj. Mos nguroni tė lini tė lirė fantazinė, askush nuk do t’ju keqkuptojė. Specialistėt theksojnė se, sa mė e lirshme tė jeni gjatė njė akti seksual, aq mė mirė do tė kaloni. Vetėm kėshtu do tė arrini tė kapėrceni kufijtė e seksualitetit tuaj, si dhe tė zbuloni njė intensitet qė kurrė nuk e dinit se ekzistonte brenda jush. Por dorėzimi tek njė trup mashkullor nuk ndodh sikurse paraqitet zakonisht pėrmes filmave, megjithėse afron shumė. Shpesh dorėzimi ka pasoja mendore, ēlodhėse dhe ēlirimi. Por nėse ndjeheni shumė e trembur ose e dėshpėruar, atėherė nuk bėhet fjalė pėr dorėzim, por robėrim. Si mund ta kuptoni ndryshimin? Kontrolloni reagimin tuaj nė mėngjes, pas aktit. Nėse zgjoheni me buzėqeshje, atėherė patėt sukses. Por, nėse jeni akoma nė krevat dhe ndjeheni pa qejf, kjo tregon se diēka nuk shkon mirė.
Tė thyesh tabutė
Keni dėgjuar ndonjėherė “seks shoqėror”? Me fjalė mė tė thjeshta, seks me meshkuj mė tė vegjėl ose mė tė mėdhenj nė moshė se ju. Rregulli kėrkon qė tė paktėn njė herė duhet tė flini me njė mashkull, tė cilin kurrė nuk do t’ia njihnit familjes suaj dhe qė do t’i bėnte miqtė tuaj t’iu shikonin shtrembėr. Gjithmonė, vjen njė moment i tillė nė jetėn e gruas, kur ajo duhet tė thyejė tabutė, pėr tė mėsuar mė tepėr pėr vlerėn e vėrtetė tė atij tipi mashkulli qė duhet tė zgjedhė. Nga ana tjetėr, vetėm kėshtu do tė mėsojė se seksi i mrekullueshėm nuk ėshtė vetėm pronė ekskluzive e meshkujve, sikurse mendonte deri nė ato momente.
Sa seksual duhet tė jetė partneri
Nė njė lidhje nuk ka rėndėsi vetėm historiku juaj seksual, por edhe i tij. Ekspertėt amerikanė parashtrojmė eksperiencat qė duhet me doemos tė ketė njė mashkull pėrpara se tė shtrihet nė krevatin tuaj.
- Duhet tė ketė nė tė kaluarėn njė mėsuese tė mirė dhe jo njė vajzė tė padalė, qė sa herė kryenin marrėdhėnie e shikonte me ndrojtje.
- Duhet tė ketė tė paktėn njė lidhje tė gjatė erotike. Dhe, koha e pėrshtatshme ėshtė tė paktėn 1 vit. Kjo do t’iu ndihmojė qė tė merrni nė krevat njė partner erotikisht tė pėrgatitur, i cili ka ide tė qarta mbi trupin dhe di si ta trajtojė atė.
- Duhet tė ketė provuar seks tė keq. Natyrisht meshkujt theksojnė se ekzistojnė dy kategori seksi, i mirė dhe ai fantastik. Ndėrsa pėr sa i pėrket tė keqit, atė e mohojnė si ekzistencė. Por kjo nuk do tė thotė se ėshtė e vėrtetė. Provoni t’i ktheni njė herė shpinėn dhe ta refuzoni, dhe shikoni reagimin e tij. Nėse kjo ndodh pėr herė tė parė, duhet tė dini se pėr ēdo herė qė do t’iu kėrkojė diēka tė tillė dhe ju do tė thoni “jo”, ai do ta konsiderojė disfatė, por ka mundėsi qė herėt e tjera tė pėrpiqet shumė pėr t’iu zgjuar epshin erotik.
- Duhet tė jetė shoqėruar me njė femėr seks tė simbolit. Ky fakt ju ndihmon tė pėrdorni sa mė shumė fantazi dhe ai tė mos iu keqkuptojė, pasi tė tilla ka pasur rastin t’i shijojė me ish-tė dashurėn e tij. Gjithashtu, do tė dijė si t’iu kėnaqė, pasi eksperienca me seksin e simbolit duhet t’i ketė mėsuar shumė, pėrveē rastit kur ajo mund tė jetė njė flluskė boshe qė ka vetėm emrin e tillė.

Njė marrėdhėnie pa komplekse

Pėr disa femra fakti se mund tė harrojnė kofshėt e pastėrvitura gjatė aktit seksual ėshtė kaq e zakonshme, sa edhe mundėsia pėr tė harruar emrin e tyre pėr momentin. E ēuditshme ėshtė se, ndonėse tė gjitha femrat janė nė dijeni tė faktit se duhet tė largojnė nga mendja ēdo kompleks, pak prej tyre janė krejtėsisht tė pėrkushtuara, duke humbur nė vazhdim momente kėnaqėsie. Shumė prej tyre nuk duan tė zhvishen krejtėsisht dhe fillojnė tė marrin poza tė ndryshme gjatė aktit dhe si rrjedhim nuk arrijnė tė provojnė kėnaqėsinė e seksit nė pėrmasat e tij reale. Pavarėsisht se cilat janė pasiguritė tuaja, ekzistojnė mėnyra pėr t’i luftuar. Bėni njė udhėtim tė shkurtėr nė tė kaluarėn, kujtoni tė gjitha komplimentet qė iu kanė bėrė herė pas here rreth pjesėve tė ndryshme tė trupit tuaj. Pėrqendrojeni vėmendjen nė atė eksperiencė seksuale qė po kryeni dhe vetėndėrgjegjėsohuni se nuk ėshtė trupi qė bėn aktin seksual, por vetė akti.

Kur femrat marrin iniciativėn

Mos e nėnvleftėsoni veten dhe nė pėrgjithėsi mos prisni kurrė nga meshkujt. Nėse ndjeheni se niveli i hormoneve ėshtė ngritur nė kufij tė konsiderueshėm, merreni vetė iniciativėn. Natyrisht qė ēdo femėr udhėheq me mėnyrėn e saj tė veēantė, ndaj nuk duhet tė krahasoheni me tė tjerat. Por mbi tė gjitha, mos harroni tė kujdeseni pėr nevojat tuaja. Kjo nuk do tė thotė se nuk duhen respektuar nevojat e partnerit, por pėrderisa ju keni kėsaj here timonin nė dorė, bėni atė qė nė tė vėrtetė dėshironi. Duke pėrdorur kėtė strategji, arrini qė tė kufizoni ankthin e partnerit, pasi atij nė kėtė rast nuk i duhet tė provojė se ēfarė iu pėlqen. Madje, ky ėshtė njė mėsim i mirė pėr t’i treguar atij preferencat tuaja me qėllim qė t’i ketė parasysh edhe nė rastet e tjera. Mos nguroni tė lini tė lirė fantazinė, askush nuk do t’ju keqkuptojė. Specialistėt theksojnė se sa mė e lirshme tė jeni gjatė njė akti seksual, aq mė mirė do tė kaloni.

Momentet e “dėshtimit” tė pėrkohshėm

E dini se ēfarė thonė amerikanėt pėr picėn dhe seksin? Edhe nė rastet kur ėshtė i keq, ėshtė mjaft i mirė. Ne, si popull mesdhetar, nuk jemi aspak dakord. Seksi i keq mund tė na shtyjė tė mendojmė se diēka nuk shkon mirė apo dikush nga partnerėt nuk ka oreks, pra, ka tė dashur. Por, nėse jeni ju, ajo qė bėn seks jo tė mirė, atėherė duhet tė kontrolloni tė gjithė elementėt pėrbėrės tė njė akti seksual nėse ato funksionojnė mirė, qė nga veshja juaj e deri tek aromat qė pėrdorni. Nuk duhet ta fusni shumė herė nė krevat seksin e keq, pasi mė pas e bėn rrugė. Megjithatė, nuk duhet tė shqetėsoheni, pasi nė ēdo lodhje ka momente “dėshtimi” tė pėrkohshėm, tė cilat me kalimin e kohės ose rregullohen ose nė fund lidhja merr fund. Eksperienca e mirė seksuale, s’do thotė njė listė e gjatė me gjėra qė duhet me doemos t’i provoni akoma edhe nėse nuk ju pėlqejnė. Ekzistojnė disa parametra ndriēues qė mund t’iu shndėrrojnė nė njė femėr tė pjekur seksualisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Eksperiencat e njė mashkulli kur shtrihet nė krevatin tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Rubrika :: Seksualiteti-
Kėrce tek: