Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vajzat shqiptare, makijazh i ekzagjeruar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Vajzat shqiptare, makijazh i ekzagjeruar   Sun Sep 16, 2007 4:08 pm

Sallonet e bukurisė nė Shqipėri gjithnjė e mė shumė po frekuentohen nga vajzat e reja dhe adoleshentet, dhe tė gjitha tentojnė tė bėhen mė tė bukura. Megjithė bukurinė e freskinė natyrale, nė jetėn e pėrditshme, atyre u ėshtė bėrė 'zakon'tualeti

Make up me tonė tė forta

Gjithnjė tentojmė te dukemi tė bukura, natyrale, tė freskėta dhe pėr kėtė nė ndihmė na vjen make up-i. Po shumė herė, tė paktėn nė Shqipėri, makijazhi ėshtė shndėrruar nė njė lodėr me tė cilėn luajnė vajzat e reja dhe nga njė pjesė e madhe e tyre, pėrdoret nė mėnyrėn e gabuar.

Sallonet e bukurisė gjithnjė e mė shumė po frekuentohen nga vajzat e reja dhe adoleshentet, dhe tė gjitha tentojnė tė bėhen mė tė bukura. Megjithė bukurinė e freskinė natyrale, nė jetėn e pėrditshme, atyre u ėshtė bėrė 'zakon'tualeti.

Pjesa mė e madhe nuk mund tė dalin nga shtėpia pa makijazh dhe pa u lyer. Sigurisht qė ai nė kėtė rast nuk ėshtė thjeshtė njė mjet pėr t'u zbukuruar, por njė mėnyrė e shpejtė pėr tė rėnė nė sy, pėr t'u dukur apo pėr tė tėrhequr vėmendjen. Ai duhet tė jetė i rėndė dhe me tė gjitha ngjyrat e mundshme tė hedhura mbi sy, buzė e fytyrė.

Tone tė rėnda dhe buzėt e 'skuqura'nga buzėkuqi janė njė karakteristikė e pėrbashkėt e pothuajse tė gjitha adoleshenteve tė kryeqytetit. Dhe vendi mė i mirė pėr tė shfaqur 'bukurinė'e tyre ėshtė shkolla, apo gjatė pasditeve rrugėt dhe lokalet e Bllokut.

Ky makijazh i rėndė dhe tonet e forta dhe tė ekzagjeruara ėshtė i ngjashėm me ato tė modeleve dhe prezantueset e ekranit tė vogėl e tė madh, por aspak i pėrshtatshėm pėr moshėn e tyre, pėr jetėn e pėrditshme, dhe sidomos ambientit shkollor.

Ajo qė ėshtė mė e rėndėsishme pėr tė pasur njė makijazh perfekt duhet qė make up-i t'i pėrshtatet linjave tė fytyrės, tė ndiqni kėshillat e specialistėve si dhe tė tregohet kujdes me tendencat e fundit tė kozmetikės.

Ndėrkohė qė njė nga elementėt mė tė rėndėsishėm pėr tė pasur njė make up perfekt ėshtė tė lyheni sipas moshės qė keni, kėshillė kjo qė nuk merret aspak parasysh nga adoleshentet shqiptare.

Tė nxitura nga dėshira pėr t'u dukur dhe pėr tė tėrhequr sa mė shumė vėmendjen vajzat e reja shqiptare duket se kanė gjetur mėnyrėn e gabuar pėr t'u zbukuruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Vajzat shqiptare, makijazh i ekzagjeruar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Arti dhe Kultura :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek: