Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Horoskopi i vitit 2007

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Horoskopi i vitit 2007   Sun Sep 16, 2007 4:29 pm

Dashi 22 mars-22 prill
Pėr tė lindurit nė shenjėn e Dashit, lėvizja e yjeve do tė rezervojė njė fillim tė mirė tė vitit 2007. Falė stacionimit tė Saturnit tek Luani, do tė lėvizni qysh nė fillim tė vitit me qetėsi ekstreme dhe racionalitet. Tranziti i Marsit, qė do tė lėrė Demin tė spostuar tek binjakėt ditėn e Shėn Valentinit, do tė sjellė njė atmosferė pozitive. Situata do tė pėrkeqėsohet nga gjysma e vitit, kur Mėrkuri do tė kalojė tranzit tek Gaforrja. Gjithēka do tė pėrmirėsohet nė mes tė korrikut dhe parashikohet njė verė me surpriza plot me lumturi dhe dashuri. Gjatė shtatorit dhe tetorit do tė ketė njė periudhė ngarkesash, stresi dhe nervozizmi ndėrkohė qė mė i mirė do tė jetė fundi i 2007-ės pėr dashin.
Dashuria
Dashuria do t’ju rezervojė surpriza tė bukura pėr vitin 2007. Kush ėshtė nė kėrkim tė lidhjeve tė reja do tė ketė shumė okazione, sidomos gjatė periudhės sė verės.
Puna
Pėr atė qė ėshtė nė kėrkim tė njė pune tė re, do tė ketė nė horizont disa raste gjatė pjesės sė parė tė vitit. Pėr ato qė duan tė ndryshojnė punėn aktuale, periudha ideale do tė jetė menjėherė pas pushimeve tė verės
Demi 22 prill-22 maj
Viti 2007 pėr Demin do tė jetė intensiv dhe i pasur me emocione dhe sigurisht impenjativ nga pikėpamja e punės dhe e ndjenjave. Do tė shijoni falė ndihmės sė Mėrkurit nė periudhėn e parė tė vitit njė pamje tė mirė tė diellit deri nė pranverė. Mė pas marsi, nė periudhėn mes prillit dhe qershorit, do tė kalojė tek gaforrja duke ju liruar kėshtu nga disa pengesa. Fillimi i verės do tė jetė njė periudhė e rėndėsishme pėr sa i pėrket fushės sė ndjenjave. Kush ka njė raport stabėl mund tė vendosė pėrfundimisht pėr t’u martuar. Ndėrsa pėr ata qė po jetojnė lidhje tė paqarta, ky mund tė jetė momenti pėr ta mbyllur atė dhe pėr t;u hapur ndaj njohjeve dhe historive tė reja falė mundėsive tė pafund qė tė krijon vera. Muajt e verės do tė jenė mė tė mirėt pėr sa i pėrket punės dhe fushės sė ndjenjave. Duke u nisur nga fundi i tetorit pėr shkak tė tranzitit tė marsit nė pozicion tė kundėrt me diellin, do tė pėrjetoni njė periudhė paksa negative dhe demotivuese.
Dashuria
Periudha e verės do tė jetė mė e mira pėr ju. Pėr shumė prej jush do tė fillojnė histori dhe aventura tė reja, pėr tė tjerėt do tė arrihet nė njė vendim tė rėndėsishėm.
Puna
Periudha mė e pėrshtatshme pėr iniciativa nė vendin e punės si dhe pėr ndryshime tė rėndėsishme, do tė jetė pak para fillimit tė verės, nė muajt qershor dhe korrik.
Binjaket 22 maj-22 qershor
Nė fillim tė vitit, tė gjithė tė lindurit nė shenjėn e binjakėve do tė shohin transitin e Saturnit tek Luani, shumė pozitiv, i cili do t’iu ndihmojė qė tė jeni sa mė mirė nė raportin tuaj nė ēift, tė jeni sa mė afėr me partnerin dhe tė bėni sa mė konkrete projektet qė do tė keni mbi tavolinė e qė presin tė materializohen. Nė dashuri nė kėtė periudhė tė vitit do tė ndjeheni shumė tė tėrhequr prej partnerit tuaj, nė njė mėnyrė shumė tė veēantė, duke konsoliduar shumė mirė raportin. Por kujdes me pasionet pėr tė tjerė njerėz, sidomos duke u nisur nga marsi deri nė fund tė verės. Viti 2007 binjakėve iu rezervon njė periudhė tė mirė pėr sa i pėrket punės sidomos nė trimestrin e fundit tė vitit falė kalimit tė Jupiterit, i cili deri nė fillim tė dhjetorit do tė ndriēojė sektorin e gjashtė. Kjo periudhė mund tė jetė e pėrshtatshme pėr ata qė kanė vendosur tė bashkėjetojnė bashkė, ose qė kanė vendosur tė martohen me partnerėt e tyre.
Dashuria
Periudha mė e mirė pėr raportet me partnerin tuaj do tė jetė fillimi i vitit 2007 dhe trimestri i fundit. Nė periudhėn qendrore tė vitit mund tė lindė njė flirt me persona tė tjerė, ose mė shumė akoma. Njė ndryshim programi pėr shumicėn prej jush. Gjithsesi, ėshtė njė vit pozitiv.
Puna
Shumė i mirė fillimi i vitit pėr projekte tė shumta qė kishin mbetur prej kohėsh nė sirtar dhe qė do tė nisin tė konkretizohen nė trimestrin e fundit tė vitit.
Gaforrja 22 qershor-22 korrik
Gjatė vitit 2007, tė lindurit nėn kėtė shenjė do tė arrijnė qė tė ēojnė deri nė fund shumė projekte tė lėna nė mes, duke gjetur pėrgjigjet e duhura pėr gjithēka ēfarė kishin kėrkuar nė vite. Planeti i Jupiterit do tė ndriēojė njė pjesė tė mirė tė vitit, duke iu ndihmuar nė mėnyrė tė dukshme nė jetėn tuaj sentimentale dhe pėr tė ndėrtuar marrėdhėnie sa mė tė mira me partnerin tuaj, ose dhe pėr tė kėrkuar personin e duhur nėse jeni vetėm. Muajt mė tė mirė do tė jenė maji dhe qershori, mė pas do tė hyni nė njė periudhė tė vdekur, sidomos nga shtatori nė tetor pėr tė rifilluar nė mėnyrė optimale nga fundi i vitit. Nėntori dhe dhjetori do tė jenė muajt ku pasionet tuaja sentimentale do tė ndizen nė mėnyrė pasionale dhe kjo do t’ju ndihmojė shumė nė marrėdhėnie me partnerin tuaj.
Dashuria
Periudhė optimale mes fundit tė prillit dhe fillimit tė qershorit, por kujdes nė verė, pasi ndonjė moment xhelozie mund ta vėrė nė rrezik raportin tuaj me partnerin. Fundi i vitit do tė jetė jashtėzakonisht shumė pasional.
Puna
Pėr sa i pėrket punės, njė fillim i mirė do tė jetė vetėm nė fund tė vitit, por kujdes pas pushimeve tė verės, sepse mund tė lindė ndonjė problem i vogėl me kolegėt apo me shefin.
Luani 22 korrik-22 gusht
Horoskopi i 2007 pėr tė lindurit nė shenjėn e Luanit nuk rezervon njė fillim viti tė mirė, pėr shkak tė transitit negativ tė Marsit tek Demi dhe tė Jupiterit tek Akrepi. Do tė jetoni njė periudhė fillimviti nė njė krizė totale qoftė nė fushėn sentimentale ashtu edhe atė punės por qė do tė jeni nė gjendje ta menaxhoni shumė mirė edhe pse humori juaj do tė jetė pėr tokė. Njė ndihmė do tė vijė nga Saturni, i cili do ta largojė kėtė periudhė tė keqe nga ju, duke iu bėrė qė tė ruheni nga njerėzit negativė dhe falsė qė do tė kėrkojnė t’ju pengojnė. Do ta merrni veten diku nga fundi i pranverės dhe fillimi i verės, kur yjet nė qiell do tė jenė jashtėzakonisht tė qetė. Vera do tė jetė njė periudhė e mirė, sidomos nga pikėpamja sentimentale. Kėshtu beqarėt do tė bėjnė njohje tė reja dhe do tė pėrjetojnė darka tė pasura me emocione
Dashuria
Fillimi i 2007 do tė jetė i vėshtirė, sidomos pėr atė qė e ka njė partner, por vera do tė sjellė pėrsėri qetėsinė, si dhe dashurinė pėr tė gjithė beqarėt. Kujdes nė tetor dhe nė nėntor kur xhelozia mund ju hapė probleme dhe si pasojė do tė grindeni keq me partnerin.
Puna
Mos i besoni atyre qė nuk i njihni si duhet, dikush mund tė kėrkojė t’jua a hedhė me mashtrime sidomos nė periudhėn e parė tė vitit.
Virgjeresha 22 gusht-22 shtator
Fillimi i vitit 2007 do tė jetė entuziast dhe plot me ide dhe projekte, tė cilat jo pa vėshtirėsi do tė realizohen pėr gjatė gjithė vitit. Sidomos duke u nisur nga gjysma e parė e janarit do tė ndjeheni tė pathyeshėm dhe askush nuk do tė arrijė t’ju a heqė kurajėn. Njė fillim i mbarė i vitit nga pikėpamja sentimentale falė pamjes sė mirė qė Afėrdita dhe Marsi do tė formojnė sė bashku me diellin. Njė periudhė lodhjeje e lehtė, e cila do tė zgjasė deri nė fund tė shkurtit, pėr shkak tė transitit tė marsit tek Binjakėt, duke stimuluar Uranin, sidomos pėr tė lindurit nė gjysmėn e dytė tė gushtit. Muajt qershor, korrik dhe gusht do tė sjellin tė reja tė shumta dhe ndonjė rast pėr t’u vlerėsuar nė mėnyrė tė veēantė. I mirė fundi i vitit.
Dashuria
Do tė jetoni njė periudhė shumė intensive, sidomos nė dy muajt e parė tė vitit 2007, si dhe menjėherė pas pushimeve tė verės. Kujdes me tundimet e verės, tė cilat mund t’ju shkaktojnė ndonjė problem me partnerin. Mund tė jetė viti i njė vendimi tė rėndėsishėm, mbase edhe i njė martese.
Puna
Do tė dominojnė zgjedhjet e punės me projekte tė shumta, duke shfaqur njė aftėsi tė jashtėzakonshme pėr t’i ēuar ato deri nė fund. Idetė e fillimvitit do tė konkretizohen shumė mirė pasi tė ktheheni nga pushimet e verės.
Peshorja 22 shtator-22 tetor
Pėr tė lindurit nė shenjėn e Peshores, horoskopi 2007 rezervon njė transit tė favorshėm tė planetėve tė Saturnit dhe Jupiterit, tė cilat do t’ju udhėheqin nė mėnyrė solide pėrgjatė gjithė vitit. Do tė jetė njė vit investimesh dhe i afareve dhe rastet nuk duhet t’i lini t’ju shpėtojnė nga dora. E mirė edhe atmosfera sentimentale, sidomos nė fillim tė vitit, si dhe nė tre muajt e fundit. Kujdes nė verė, kur tundimet e ėmbla mund tė vėnė nė rrezik raportin tuaj nė ēift. Nė muajt prill, maj dhe qershor kujdes, sepse partneri juaj mund tė ketė ide pėr tė bėrė ndonjė aventurė, por ju me inteligjencėn tuaj mund tė arrini ta frenoni.
Dashuria
Njė fillim i mbarė pėr tė lindurit nėn shenjėn e Peshores nga pikėpamja sentimentale. Mund tė keni ndonjė problem nė pjesėn qendrore tė vitit, qė do tė zgjidhet mė sė miri nė fund tė vitit, ndoshta edhe me ndonjė partner tė ri.
Puna
Tė shumta do tė jenė mundėsitė dhe oportunitetet e punės dhe nė fushėn ekonomike, nėn influencėn pozitive tė Jupiterit dhe Saturnit, por duhet tė jeni tė zotė pėr tė shfrytėzuar situatat sa mė mirė.
Akrepi 22 tetor-22 nėntor
Fillimi i vitit 2007 do tė jetė paksa i rrėmujshėm pėr akrepat, pėr shkak tė kalimit tė Marsit nė opozitė me diellin tuaj, i cili do tė stimulojė nė mėnyrė negative kuadraturėn e Saturnit tek Luani. Prandaj duhet tė bėni kujdes nė zgjedhje dhe nuk duhet t’i besoni shumė instinktit, dhe ruhuni nga janari deri nė shkurt. Gjithēka do tė rifillojė mirė duke filluar nga marsi, falė kalimit tė Afėrditės tek Peshqit. Parashikohet njė ndėrprerje e marrėdhėnies me partnerin aktual pėr tė kaluar nė njė lidhje tjetėr. Mund tė jetė periudhė edhe e zgjedhjeve tė rėndėsishme, mbase edhe e ndonjė martese. Gjithēka do tė fillojė tė shkojė mirė nė punė dhe nė jetėn afektive, duke filluar nga fundi i gushtit. Do tė kaloni njė periudhė tė vogėl krize pas pushimeve nė muajt shtator dhe tetor mė pak nervozizėm. Do tė jetė Afėrdita, e cila nė dhjetor do t’u sjellė qetėsinė dhe paqen.
Dashuria
Do tė jetė njė vit i zgjedhjeve tė rėndėsishme, sidomos nė muajt mars dhe prill. Kujdes nė fillim tė vitit, i cili nuk do tė jetė shumė pozitiv. Nė muajt janar dhe shkurt kujdes, mos u bėni xheloz dhe nervoz kot sė koti, sepse nė kėtė mėnyrė mund tė shkatėrroni njė lidhje shumė tė mirė.
Puna
Pjesa qendrore e vitit do tė jetė ajo mė e mira nė tė cilėn mund tė shpreheni mė mirė edhe me kolegėt tuaj. Kujdes nė muajt shtator, tetor dhe nėntor.
Shigjetari 22 nėntor-22 dhjetor
Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqėrojė pėr tė gjithė vitin. Fillimi i 2007-ės do tė jetė optimal pėr t’ju hapur horizonte tė reja dhe rrugė tė reja. Impostoni gjithēka duke filluar nga janari, duke shfrytėzuar atmosferėn optimale. Duke filluar nga marsi, me Mėrkurin nė opozitė do tė jetoni njė periudhė krize, sidomos nė fushėn afektive. Muajt mė tė mirė pėr tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė shpirtit binjak do tė jenė qershori, korriku dhe gushti. Kėshtu qė do tė jetoni aventura tė reja dhe tė pėlqyeshme. Periudha e vjeshtės do tė jetė e pėrshtatshme pėr tė bėrė zgjedhje, qė kanė tė bėjnė me punėn tuaj falė influencės sė Saturnit, ku do tė arrini tė gjeni njė rrugė tė duhur. Duke filluar nga 25 nėntori, Jupiteri do tė hyjė nė shenjėn tuaj dhe gjithēka do tė bėhet shumė mė e lehtė.
Dashuria
Pėr tė gjithė ata qė po jetojnė histori tė paqarta, ky do tė jetė viti i ndryshimeve, pėr shkak tė krizės me partnerin e vjetėr nė muajt e pranverės. Vera do tė jetė intensive, me njohje dhe histori tė reja.
Puna
Njė periudhė shumė e ngjeshur me punė do tė jetė vjeshta, ku do t’ju duhet tė bėni zgjedhje tė rėndėsishme.
Bricjapi 22 dhjetor-22 janar
Yjet do tė ndihmojnė tė gjithė tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit, duke fshirė periudhat e vėshtira tė tremestrit tė fundit tė vitit 2006. Falė Afėrditės dhe Marsit tremestrin e parė tė 2007-ės do ta kaloni nė mėnyrė shumė pozitive, sidomos pėr sa i pėrket anės sentimentale. Kush ka njė partner do tė jetojė njė periudhė emocionesh dhe pasionesh tė forta, pasi rastet pėr t’u njohur do tė jenė tė shumta. Puna do ju japė siguri dhe mundėsi pėr tė pėrmirėsuar kushtet ekonomike. Kujdes nė muajt prill dhe maj, kur Marsi nė opozitė mund t’ju bėjė qė tė takoni vėshtirėsi tė paparashikuara, sidomos pėr projekte tė reja. Mund tė kaloni njė periudhė tė vogėl krize, duke filluar nga tetori, kur do t’ju duhet tė vlerėsoni me kujdes situatėn e punės dhe sidomos atė ekonomike. Kujdes, mos krijoni besim tek disa njerėz pėr tė menaxhuar paratė tuaja. Sidoqoftė, do tė jenė vetė evenimentet qė do t’ju vijnė pėrballė e qė do t’jua zgjidhin nyjat dhe do t’ju largojnė andrallat.
Dashuria
Raste tė mira nga pikėpamja sentimentale, sidomos nė tremestrin e parė tė vitit. Tė reja nė mbėrritje pėr tė gjithė beqarėt. Pėr tė gjithė ata qė po jetojnė raporte tė konsoliduara, mund tė arrihet nė zgjedhje tė rėndėsishme.
Puna
Tė shumta mundėsitė pėr ndryshim gjatė javės, kujdes nė muajt e fundit, kur do tė mund tė takoni ndonjė problem tė vogėl tė paparashikuar.
Ujori 22 janar-22 shkurt
Qė nga fillimi i vitit parashikohen ndryshime tė shumta pėr ju, por duhet tė jeni ju vetė qė tė stimuloni evenimente me njė impenjim tė mirė dhe me njė dėshira pėr kėto ndryshime. Do tė keni njė influencė negative nga Saturni pėr tė gjithė vitin, deri nė nėntor, por duhet tė bėni kujdes nė gjithēka qė bėni. Do tė gjeni tek miqtė tuaj njė ndihmė te mirė pėr tė zgjidhur situatat e komplikuara. Kujdes me partnerėt, tė cilėt do tė jenė gjithnjė e mė pak tė disponueshėm pėr t’ju dhėnė tė njėjtėn liri qė keni pasur nė tė kaluarėn. Nėse do tė arrini tė menaxhoni mirė situatėn, do tė keni njė raport akoma mė tė stabilizuar, pėrndryshe do tė rrezikoni ndarjen. Do ta mbyllni vitin 2007 me njė pėrmirėsim tė jashtėzakonshėm falė kalimit tė Jupiterit nė shenjėn e Shigjetarit, i cili do tė sjellė optimizėm dhe fat pėr tė gjithė ju.
Dashuria
Kujdes nga konfliktet me partnerin, sidomos nė pjesėn qendrore tė vitit. Mund tė keni nj thyerje definitive, por do ta merrni veten nga nėntori e mė pas.
Puna
Do tė jetė njė vit shumė i ngarkuar pėr sa i pėrket punės, por qė ju do tė arrini tė keni rezultate vetėm nėse impenjoheni pozitivisht. Do tė keni edhe gjėra tė paparashikuara, tė cilat duhet t’i vlerėsoni mirė.
Peshqit 22 shkurt-22 mars
Peshqit do tė pėrjetojnė njė fillimviti tė mbarė falė influencės pozitive tė Jupiterit, qė do tė sjellė shumė tė reja pėr t’u pasur menjėherė. Ndihmė do tė kenė edhe nga Afėrdita dhe Marsi dhe duke filluar nga javėt e para do tė prireni pėr tė arritur njė sukses qė e prisni prej kaq kohėsh. Muajt fillestar tė vitit, deri nė maj, do t’ju ndihmojnė tė kurorėzoni ėndrrat e dashurisė. Pėr sa i pėrket punės dhe financave, periudha mė e kirė do tė jetė gjysma e shkurtit deri nė gjysmėn e prillit, kur Mėrkuri do tė rrijė gjatė nė shenjėn tuaj. Periudha e verės do tė jetė ajo qė do tė shėnojė ndryshimet pėr tė gjithė ata qė janė tė lodhur sentimentalist. Me Marsin nė opozitė do tė jetė mė e vėshtirė pėr tė nisur raporte tė reja. Nė punė mos keni frikė tė merrni pėrgjegjėsi tė reja, sepse do t’ju ndihmojnė pėr tė ardhmen e karrierės tuaj dhe kėshtu do tė arrini tė fitoni mė shumė para. Pranojini pa rezerva edhe nėse nuk jeni tė pėrgatitur.
Dashuria
Viti 2007 do tė jetė i mrekullueshėm pėr peshqit, tė cilėt mė nė fund do tė mund tė konsolidojnė ėndrrat e njė date tė vjetėr pėr raportet qė jetojnė, apo edhe pėr ato tė sapokrijuarat. Pėr ata qė janė nė kėrkim tė partnerėve tė rinj, muajt korrik dhe gusht do tė jenė mė tė mirėt.
Puna
Mundėsi tė reja pune gjatė vitit 2007, tė cilat do t’ju ndihmojnė edhe nė fushėn ekonomike dhe financiare. Merrni pėrsipėr iniciativa tė reja, sepse nuk do tė gaboni.

Marrė nga Gįzeta Panorama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Horoskopi i vitit 2007
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Rubrika :: Kuriozitete-
Kėrce tek: