Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Njė kėnaqėsi qė zgjat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Njė kėnaqėsi qė zgjat   Sun Sep 16, 2007 11:28 pm

Kėnaqėsia mashkullore nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve ėshtė mė e shpejtė pėr t’u arritur krahasuar me atė femėrore. Atėherė ja njė seri teknikash dhe kėshillash tė sugjeruara nga seksologėt, pėr tė akorduar mė mirė kėnaqėsinė

Trupat njerėzorė janė si instrumentet muzikore. Pėr tė ekzekutuar njė melodi harmonike duhet tė mėsojė tė dialogojnė dhe tė luajnė mes tyre.


Disa kėshilla pėr ty
1. Mbuloje me pėrkėdhelje
Pėrkėdhele gjatė nė tė gjithė trupin. Nė kėtė mėnyrė kėnaqėsia shpėrndahet kudo dhe pa u pėrqendruar vetėm tek organet gjenitale. Kjo fazė paraprake do t’i krijojė mundėsi aktit tė zgjasė mė shumė dhe tė jetė mė intensiv.

2. Shmang lojėn e gruas fatale
Tė ngopėsh atmosferėn me eksitim ndonjėherė ėshtė kundėrproduktive. Pėr tė zgjatur edhe mė shumė aktin ėshtė mė mirė tė pėrqendroheni tek ėmbėlsia dhe qetėsia.

3. Kėrcim i ėmbėl
Ai poshtė, ti lart. Nė pozicionin e amazonave ai ėshtė mė pasiv. Nė kėtė mėnyrė ti mund tė kėrkosh me ėmbėlsi kėnaqėsinė tėnde pa forcuar tė tijėn.

4. Vendos unė pėr gjithēka
Tė marrėsh iniciativėn dhe ta lėsh atė pasiv ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė kėnaqur fantazitė dhe pėr ta ēuar drejt kėnaqėsisė reciproke. Gati tė gjithė burrat ėndėrrojnė tė konsiderohen objekte kėnaqėsie. Ti do tė vendosėsh si rregullat ashtu edhe ritmin.

5. Ma lėr mua nė dorė...
Ėshtė njė veprim qė tė lejon tė shtrėngosh bazėn e penisit nga lart poshtė, nė mėnyrė tė vendosur nė momentin kur afrohet ejakulimi. Nė kėtė mėnyrė procesi bllokohet. Nuk ėshtė shumė romantike por ėshtė vėrtet shumė efikase.

6. Kėrkoi tė ndalojė
Kur ndjen se orgazma e tij po afrohet, kėrkoi me ėmbėlsi tė ndalojė. Shpjegoji se, edhe pse nė pamje tė parė duket frustruese, nė realitet nuk bėn gjė tjetėr veēse rrit dėshirėn dhe zgjat mė shumė kėnaqėsinė.

7. Drejtoje drejt kėnaqėsive tė reja
Penetrimi nuk ėshtė instrumenti i vetėm i kėnaqėsisė. Pėrkėdheljet apo puthjet mbi klitor janė gjithashtu shumė efikase. Prandaj drejtoje ku tė duash.

8. Tronditu nga pasioni
Propozoi tė bėni seks shumė shpejt. Pa u shqetėsuar pėr rezultatin. Nėse ai do tė shohė se tė pėlqen edhe kur shpejton, do tė ketė mė pak antik pėr sa i pėrket performancave tė tij. Rezultati: mė pak stres dhe njė mbyllje pėrrallore.

9. Pėshpėrit fjalė tė ėmbla
“Tė dua”, “Mė bėn tė ndihem mirė”. Kur vėmendja spostohet nė butėsinė dhe jo nė pasionin e egėr, kėnaqėsia ėshtė mė e thellė. Nė kėtė mėnyrė edhe akti zgjat mė shumė.

10. Mobilizoje
Gjatė raportit ndalo dhe bėje tė dėgjojė emocionin e tė qenit njė trup. Kjo ndjesi bashkimi ėshtė e ėmbėl dhe pėr njė moment do tė t’ju lėrė pezull.


Disa kėshilla pėr tė
1. Merr frymė thellė
Kur ndjen se ejakulimi po afrohet, bėj njė frymėmarrje tė thellė. Nė kėtė mėnyrė eksitimi zvogėlohet dhe ejakulimi vonohet.

2. Pėshpėrit fjalė dashurie
Provo tė thuash fraza sentimentale. Pėr shembull: “Je kaq e bukur”, “Sa shumė tė dua”, “Tė adhuroj”, etj. Ndjenjat dhe emocionet zėnė vendin e eksitimit. Dhe gjithēka bėhet mė pak e egėr dhe mė e thellė.

3. Provo teknikėn stop and go
Metoda e famshme amerikane. Kur ejakulimi afrohet, ndalon dhe rri pa lėvizur. Pastaj, pas disa ēastesh fillon sėrish, go dhe vrapi vazhdon. Me lojėn stop and go mund tė zgjasni gjithė natėn.

4. Sprapsu
Ėshtė e rėndėsishme tė dish tė dėgjosh dhe sapo tė arrish nė limit tė ejakulimit, bėj njė hap mbrapa. Pėr tė frenuar eksitimin mos vrapo shumė dhe ndalu nė ndjesitė e tė parit dhe tė tė prekurit.

5. Ajo sipėr teje
Kėrkoi qė ajo tė rrijė sipėr teje dhe lėri nė dorė ritmin. Ėshtė ajo qė do tė vendosė nėse lėvizjet do tė jenė nė kėrkim tė kėnaqėsisė maksimale. Nė fillim me ngadalė dhe pastaj sa mė shpejt, do tė bėni bashkė rrugėn qė ju ēon drejt kėnaqėsisė reciproke.

6. Jepi fuqi
Pėrkėdhelje, puthje, lėvizje, pozicion... herė pas here lėri asaj qė tė zgjedhė vazhdimin e lojės. Kjo teknikė ėshtė shumė eksituese, por fakti qė rri pasiv tė lejon tė mos vraposh shumė. Orgazma do tė vijė ngadalė, e shoqėruar nga kėnaqėsia e partneres.

7. Zgjat fazėn pėrgatitore
Kjo ėshtė njė praktikė e pėrsosur pėr femrėn dhe shumė e pėrsosur pėr mashkullin. Tė ndalesh nė pėrkėdheljet, nė puthjet, nė masazhet, zgjat raportin dhe ushqe dėshirėn.

8. Kontrollo fantazitė
Ēdo burrė ka fantazi qė janė nė gjendje ta ēojnė automatikisht nė ejakulim. Nė kėtė rast vlen kėshilla pėr tė qėndruar paksa i kthjellėt, tė mos e lėsh mendjen tė vrapojė shumė. Kujto se salla e komandave tė orgazmės ėshtė nė kokėn tėnde.

9. Dėgjo
Duhet tė jesh nė pėrgjim tė trupit, pėr tė kuptuar se cilat janė shenjat e para tė ejakulimit. Mund tė duken si ndjesi tė papritura nxehtėsie, shkarkime tė lehta elektrike, ose njė ndjesi e veēantė qė fillon nga poshtė. Kur ndizet sinjali i kuq, duhet tė ndalosh.

10. Butoni magjik
Ekziston njė pikė, njė “buton” qė tė lejon tė ndalėsh pėrkohėsisht ejakulimin. Kjo pikė ndodhet mes testikujve dhe anusit. Kur orgazma afrohet, mjafton tė ushtrosh njė presion tė lehtė dhe gjithēka ndalet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Njė kėnaqėsi qė zgjat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Rubrika :: Seksualiteti-
Kėrce tek: