Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Thashetheme(te Huaja)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Thashetheme(te Huaja)   Fri Sep 21, 2007 6:25 pm

Kate Moss shfaqet Toples
Pėr tė gjithė fansat e modeles Kate Moss, ja ku mbėrrin njė pamje e pazakontė pėr tė. Edhe pse vera ka mbaruar, sėrish pamjet toples vazhdojnė tė ofrohen pėr shikuesit. Ajo ėshtė fotografuar nga paparacėt ku pa kursim shfaqen linjat e saj nė dukje perfekte por nė fakt jo dhe aq joshėse pėr njė top modele idhull tė pasarelave. Nėn rroba Kate Moss ėshtė tepėr e dobėt dhe me forma nė miniature. Ndoshta Kate ėshtė dobėsuar, rezultat ky i lidhur ndoshta me ndarjen nga aktori Pit Doherti, qė kohėt e fundit ėshtė pėrgojuar sė tepėrmi nga mediat. Nė kėtė foto, modelja shfaq tėrėsisht edhe pa folur, gjėndjen e saj tė dėshpėruar e tė vetmuar. Ky imazh bie ndesh me disa foto tė tjera tė gėzueshme tė modeles qė ėshtė parė sė fundi nė ēaste intime me kitaristin londinez Xhemi Hinc. Por tė dashurit tė saj tė ri, ndoshta nuk i bėjne pėrshtypje linjat tepėr tė dobėta tė Kate Moss.

Burri i Falchit: U martova me familjen, jo me tė
“Anna Falchi pėr mua ishte njeriu mė i rėndėsishėm. Rashė plotėsisht nė dashuri me tė, por mė pas do tė kuptoja se nuk isha martuar me tė por me familjen e saj.”- kėshtu ėshtė shprehur Stefano Ricucci i cili rrėfen njė herė e mirė pėr fundin e martesės me bukuroshen. “Kush martohet me Annėn ėshtė njėsoj sikur tė martohet me tė gjithė familjen e saj. Unė ia hedh fajin tėrėsisht familjes sė saj e cila ndikoi negativisht nė marrėdhėnien tonė”- vijon ai. Sipas Ricuccit tė afėrmit e gruas sė tij dinin ēdo gjė rreth tyre dhe ndėrhynin edhe aty ku nuk u takonte, madje pėr kėtė tė fundit, e kalonin masėn. “Nuk jemi ende tė ndarė por prej dy muajsh ne nuk jetojmė mė bashkė. Edhe pse do tė doja shumė, kurrė nuk do tė arrinim tė jetonim tė qetė bashkė”- pėrfundon ish-bashkėshorti i Anna falchit.

Fituesja e Oskarit: Sa dhimbshėm tė divorcohesh
Ris Witherspoon pėr herė tė parė rrėfen ndarjen e saj tė trishtueshme e tė dhimbshme me bashkėshortin e saj Rayan Philip. 31-vjeēarja shprehet se ka kaluar njė periudhė tė vėshtirė, por gjithsesi e ngushėlloi veten duke menduar se nuk ėshtė e vetme, pasi mjaft njerėz pėrballen sot me cėshtje tė divorcit. “Isha nė njė gjėndje tė tillė, sa ndodhesha nė njė parking brenda makinės dhe nuk kisha fuqi tė dilja prej saj… pastaj mendova se gjysma e njerėzve nė atė parking ndoshta kishin tė njėjtin problem si une”,- kėshtu rrėfehet fituesja e ēmimit Oscar, 31-vjeēarja Ris Witherspoon. Me bashėshortin ajo ka njė vajzė 7 vjeē, Ava dhe njė djalė, Dekon, 3 vjeēc. Cifti i dha fund martesės pas 7 vitesh. Aktualisht Ris dhe i shoqi kanė nisur lidhje tė reja. Ai ėshtė i dashuruar me aktoren australiane Abi Cornish 25 vjeē, ndėrsa Witherspoon me mikun dhe kolegun e saj Xhejk Gillenhal….

Madonna i dhuron tė shoqit Penis Artificial
Ylli i muzikės Pop Madonna, ėshtė fotografuar nga paparacėt duke dalė nga njė dyqan seksi me njė mjet tė ēuditshėm ne dorė. Mė pas mediat arritėn tė kuptojnė se mjeti nė fjalė ishte njė penis artificial ngjyrė rozė. Mesa duket, bashkėshorti i saj i gjorė, regjisori Guy Richi nuk arrin ta kėnaqė siē duhet kėngėtaren e madhe e cila prej disa kohėsh jeton nė Angli. 49-vjeēarja, vazhdon tė ngacmoje paparacet e shumtė qė e ndjekin nė ēdo hap, dhe blerja e fundit nė kėtė dyqan, i habiti tė gjithė pasi mendohej se tė paktėn Madonna, nuk do tė kishte nevojė tė blinte mjete tė tilla pėr stimulim seksual. E ndėrkohė e ngacmuar nga gazetarėt pėr kėtė ēėshtje Madonna ėshtė larguar me shpejtėsi duke mos dashur tė japė asnjė koment. Nė fund tė fundit, faktet flasin qartė.

Parfumi intim i ēiftit Beckham

Ēifti i famshėm Dejvid dhe Viktoria Bekam, sapo kanė publikuar fotografitė e tyre tė reja pėr tė reklamuar parfumin e ri tė ēiftit, “Intimately Beckham
Night”. Ky parfum i cili pėrdoret vetėm natėn, e ka detyruar futbollistin e famshėm tė fotografohet nė shtrat me bashkėshorten e tij Viktoria, ashtu siē fle ēdo natė me tė. Viktoria tha se aromėn e parfumit e ka zgjedhur ajo gjatė kohės qė jetonte nė Barcelonė. “Sapo ia dhashė Dejvidit aromen, ai ra nė dashuri me tė.”- ėshtė shprehur ajo. Kritikėt sapo kanė parė fotografitė, kanė dalluar qė futbollisti i famshėm ka pėrdorur laps tė zi pėr sytė, detaj qė i ka bėrė tė gjithė tė qeshin. Megjithatė, njė gjė ėshtė e sigurtė, ēdo gjė qė bėn ēifti, kthehet nė modė.

Naomi Campbell, sfilatė bamirėsie nė Britani
Supermodelja e famshme Naomi Campbell ka njoftuar planet e saj pėr njė sfilatė bamirėsie nė javėn e modės nė Londėr, me qėllim qė tė mblidhen fonde pėr viktimat e pėrmbytjeve nė Britani gjatė kėsaj vere. Campbell ka bindur dhe koleget e saj tė njohura nė botėn e modės qė tė marrin pjesė nė kėtė sfilatė. Campbell shprehet se imazhet qė ka parė nė televizion dhe faktet qė ka lexuar nė gazeta ende i kanė mbetur nė mendje dhe e kanė prekur thellė nė shpirt. Campbell thotė se kėtė gjė nuk ia ka sugjeruar askush, por e ka mėsuar tek njerėzit si Nelson Mandela. Ndaj ajo ka vendosur qė tė ndėrmarrė edhe vetė inisiativa tė tilla. Britania kėtė vit u godit nga permbytje masive, ku u shkaterruan shtėpi dhe toka bujqėsore. Pėrmbyetjet ishin mė tė kėqijat nė 60 vitet e fundit dhe kostoja e dėmeve ka shkuar deri nė 3 miliardė paund.

Vajza e Ornela Muttit: Dhashė njė puthje tė shtirur
Pėr ēfarė histori dashurie e keni fjalėn. Ajo puthje nuk ishte asgjė, ishte thjesht njė emocion i momentit qė nuk ka pikėn e rėndėsisė.”- kėshtu ėshtė shprehur Naike Rivelli, e bija e tė mirėnjohurės Ornela Muti pėr puthjen e dhėnė ditė mė parė Fioranit. “Ai mund tė jetė im atė, ka moshė shumė tė madhe dhe unė jam e dashuruar me tjetėr kėnd, tashmė kjo gjė ėshtė bėrė publike. E theksoj, ishte thjesht njė cast shkarje i momentit qė nuk dua ta komentoj mė.”- vazhdon rrėfimin Naike Rivelli. Nė kėtė mėnyrė Rivelli pėr tė parėn herė rrėfen historinė e saj tė paragjykuar si “love story” me Giuseppe Fioranin. Rrėfimin e saj ajo e pėrfundon duke thėnė se ajo puthje ishte nė formėn e pėrqafimit ku u fol edhe pėr profesionin.

Espinoza, pas 8 vitesh rikthehet single
Keyla Espinoza pas plot tetė vjetėsh dashuri ėshtė rikthyer e lirė. Tani qė ėshtė single tė gjithė e kanė vėmendjen tek ajo dhe kushdo do tė dėshirontė ta kishte pėrkrah. Arsyeja mendohet tė jetė se ish- i fejuari i saj nuk i ka propozuar pėr martesė dhe sipas Espinozės mė mirė qė historia tė merrte fund tani sesa tė qėndronin bashkė sė koti. 27-vjecarja shpreh keqardhjen pėr pėrfundimin e kėsaj lidhjeje, por njėkohėsisht shprehet se tashmė ėshtė nė njė periudhė reflektimi dhe pse jo, nė njė tė ardhme do tė gjejė dikė qė ta dashurojė pėr atė qė ėshtė nė tė vėrtetė. “Dua qė tė mė shohin nė sy dhe tė mė thonė se jam gruaja e ardhėshme, dhe se pa mua nuk bėn dot”- tregon ajo pėr njė lidhje tė mundshme tė afėrt.

Thierry Henry divorcohet nga bashkėshortja
Sulmuesi
i Barcelonės, Thierry Henry ėshtė divorcuar nga anglezja Claire Merry,
me tė cilėn ishte martuar 4 vjet mė parė. Akti ėshtė firmosur tė hėnėn
nė njė gjykatė tė Londrės, qė i ka garantuar ēiftit njė divorc tė
shpejtė. Nė seancė nuk ishin tė pranishėm as Henry dhe as 27-vjeēarja
Claire, ish-modele. Nė raportin e gjykatės lexohet se zonjės i ėshtė
dhėnė divorci pėr shkak tė sjelljeve tė palogjikshme tė futbollistit.
Henry
kishte njoftuar ndarjen kohė mė parė dhe transferimin e tij nga Arsenal
nė Barcelona. Ēifti ishte njohur gjatė njė spoti televiziv pėr Renault.
Henry dhe ish-gruaja kanė kėrkuar sė bashku kujdestarinė e vajzės sė
tyre 2-vjecare, Tea.

Kidman rrėfen pėr abortin e fėmijės me Cruise
Nikol
Kidman, aktorja me origjinė australiane ka treguar njė tė fshehtė, tė
pathėnė mė parė pėr revisten ‘Veniti Feir’. Ajo ka rrėfyer se ka humbur
njė fėmije gjatė martesės me Tom Cruise dhe pėr aktoren 40 vjeēare kjo
ngjarje ka qenė vėrtet traumatike. Kidman u nda me Kruis pas njė lidhje
10 vjeēare. Ajo tregon se pas dėshtimit tė femijes, bashkė me Tomin
adoptuan dy femijė. Tashmė ajo ėshtė e martuar me yllin e muzikės
kauntri Keith Urban, me tė cilin ajo dėshiron me shpirt tė ketė njė
femijė. Ndėrkohė Tom Kruis ėshtė bekuar me femijė nga martesa e tij me
aktoren e re, Keit Holms.

Angelina Jolie: Shtatzania, piper nė jetėn seksuale
Kush
ka thėnė se gratė shtatzana nuk janė seksi? Bred Pit jo sigurisht. Pėr
Angelina Jolie, nė fakt, shtatzania ka qenė njė eksperiencė qė ka
shtuar piper nė jetėn seksuale me shokun e saj tė jetės. “I pėlqente
fakti se isha shtatzanė dhe pėr fat tė mirė isha me njė burrė qė i
dukej dhe seksi ky fakt”, ka deklaruar aktorja pėr revistėn “Marie
Claire”, duke shkaktuar kėshtu zilinė e shumė lexueseve. Pėrpara se tė
lindte vogėlushen Shiloh, pėr ciftin mė tė bukur tė Hollywoodit kanė
qenė 9 muaj pasioni tė vėrtetė. Pavarėsisht nga barku, nėn qiellin plot
yje tė Namibias, Bred dhe Angelina duket se kanė kaluar net plot
pasion. “Gjatė javėve para lindjes hanim gjithmonė darkė nėn dritėn e
qirinjve”, ka kujtuar aktorja duke lėnė tė merret me mend pjesa tjetėr
e mbrėmjes.


Seredova, shtatzėnė 6-muajshe: Seksi shkon pėr mrekulli
Tashmė
ka gjashtė muaj qė ka mė suar pėr shtatzaninė dhe ndihet e lumtur.
Fatmirėsisht deri tani nuk ka patur asnjė ndėrlikim ndėrsa thotė se ka
shtuar vetėm katėr kilogramė. E fejuara e Gigi Buffon shprehet se ėshtė
njė shtatzani qė i ka sjellė vetėm tė mira, dhe ėshtė ndėr tė vetmet qė
ka fituar kaq pak kg. E ndėrkaq, pasi ka sfiluar nė kėto kushte, vjen
edhe habia e rradhės pėr tė. Pėr revistėn “Donna Moderna” ajo ėshtė
shprehur se nė muajin e gjashtė qė ndodhet seksi shkon pėr mrekulli
madje shton se do tė dėshirontė tė ishte kėshtu deri nė fund tė
shtatzanisė. “Nuk e mendoja kėshtu, madje as barkun qė ta kisha aq tė
vogėl. Deri njė muaj mė parė sfiloja dhe nuk vihej re fare. Por tashmė
duket, pėrsėri jam shumė e lumtur”- thotė ajo.

Kate Moss tradhėton sėrish
Flirt
misterioz pėr Keit Moss. Top modelja lė shkas tė flasin pėr tė dhe pas
pajtimit me Pete Doherty, dhe ja tek ndodhet sėrish nė mes tė stuhisė
pėr njė puthje tė apasionuar qė ia ka dhėnė njė mashkulli misterioz.
Muajin e kaluar prindėrit dhe miqtė e Moss kanė mbetur tė tronditur kur
e kanė parė nė krah tė liderit tė ‘Babyshambles’. Gjatė fundjavės sė
kaluar, top-modelja ėshtė parė nė njė pub nė veri tė kryeqytetit anglez
me njė shoqėrues misterioz, sipas njė dėshmitari, qė sipas tij i
ngjante nė mėnyrė tė pabesueshme Pete-t. “Kate dhe ai silleshin
vėrdallė nėpėr lokal duke qeshur. Janė ulur nė kopėsht, kanė pirė disa
pije dhe kanė ngrėnė diēka. Dhe nė njė moment, kanė kėmbyer njė puthje
plot zjarr.

Aktorja Halle Berry nė pritje tė njė bebeje Pėr aktoren Halle
Berry
mė nė fund ėndėrra u realizua. Nė moshėn tashmė 41-vjeēare pret tė
bėhet nėnė dhe pėr tė ėshtė lumturia mė e madhe. “Po, jam shtatzėnė
prej tre muajsh dhe ėshtė lumturia e parė pėr mua. Jam shumė e gėzuar.
Nuk di ēfarė tė bėj nga gėzimi, marr shumė njerėz nė telefon, iu them
rreth lajmit tė mirė”- pohoi ajo pėr Access Hollywood. Tashmė pėr tė
kanė nisur seriozisht pėrgatitjet pėr fėmijėn dhe pėr kėtė ndihmohet
shumė nga partneri i saj, modeli Gabriel Aubri. “Gabriel dhe unė jemi
shumė entuziastė. Kam pritur shumė pėr kėtė moment dhe ja ku erdhi.
Kėto 6 muaj do tė jenė dhe mė tė gjatėt e jetės time”- tregon aktorja e
ngazėllyer.

Njė mike e mirė pėr beqarin mė tė pėlqyer
Shumė
e kanė konsideruar si dashuria e re e beqarit mė tė dėshiruar tė
Hollivudit, por Leonor Varela dhe George Clooney, tė cilėt sė bashku
kanė
xhiruar reklamėn e fundit tė Martini, janė vetėm miq tė mirė.
Pas publikimit tė disa fotove tė tė dyve nė “Saint Tropez”,
pėrgėnjeshtrimet nuk kanė vonuar shumė. Tani vjen pikėrisht nga
Venezia, dhe konfirmimi zyrtar qė nuk bėhet fjalė pėr dashuri, ku
George ėshtė prezantuar sė bashku me Sarah Larson nė festėn pėr filmin
“Michael Clayton”. Ndėrkaq shumė tė tjerė mė parė janė shprehur: Nuk ka
mė dyshime, ėshtė ajo gruaja qė mbush me gėzim zemrėn e Clooney- duke u
betuar se i kanė parė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Thashetheme(te Huaja)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Rubrika :: Thashetheme-
Kėrce tek: