Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lexoje!!!!!!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Lexoje!!!!!!!!   Thu Mar 13, 2008 1:03 am


Mireserdhet ne forumin tone!


Rregjistrimi ne forum eshte i lejuar per cdo person pa dallim.Ne kerkojme qe rregullat e meposhtem te respektohen dhe te mos thyhen ne asnje rast apo shkak.Thyerja e rregullave do te pasohet me verejtje paralajmerime ose BAN.Vendimet jane kryesore dhe perfundimtare.

1 Sjellja ne forum.
Nuk lejohen sjelljet poshteruese dhe ofendime te ndryshme ndermjet anetareve te forumit.Keto postime do te fshihen pa paralajmerim.Ndalohen sulmet e personale Gjithashtu ndalohen dallimet krahinore sepse forumi eshte per nje shoqeri te hapur dhe pa dallime.

2 Postimi i temave
Ndalohet postimi temave te njejta ne disa forume.Ne fillim perdorni opsionin kerko per te njejten teme ne eshte ne ekspozim apo jo pastaj postoni.Temat e perseritura do te fshihen.Ju lutemi te krijoni tema ne forumet e duhura.

3 Jo pornografi
Ndalohen rreptesisht postime pornografike ne forum dhe nje sjellje e tille do te ndeshkohet ne masen maksimale pra ne perjashtim te padiskutueshem.Qofshin keto postime si shkrime foto linke etj.

4 SPAM , Postime dhe Reklama

Evitoni te postoni linke te ndryshme ku te cilet dergojne ne adresat tuaja personale pasi kjo gje nuk lejohet pa lejen e Admineve.Postoni dicka qe vlen per temen dhe nqs beni nje gabim atehere editojeni ne kohe dhe jo te beni nje postim tjeter.Evitoni postimet e reklamave per firma te ndryshme aq me pak kur nuk kane lidhje me temen ku ndodheni.

5 Grafika Avataret dhe Firma.
Ne avataret ose firmat qe perdorni nuk lejohen linke per ne vend tjeter.Kjo mun te lejohet vetem me lejen e admineve.Nje kerkese te tille e dergoni ne PM.Gjithashtu nuk lejohen sulme te ndryshme personale per ndonje anetar tjeter me ane te ketyre.Nje gje e tille sjell ne heqje te firmave ose avatareve.

6 Nickname
Ju keshillojme te perdorni vetem nje pseudonim (nickname).Nuk do te lejohet perdorja e me shum se nje nick.Neqoftese kjo behet per konflikte personale midis anetareve te tjere atehere do jepet nje ndeshkim.

Kujdes: Nese ju vazhdoni ta persersni dicka te tille atehere adresa e emailit dhe ip juaj do behen publike.

7 Pakenaqesite
Nese per ndonje arsye keni ndonje pakenaqesi atehere kjo nuk lehjohet ta postoni ne forum.Kete mund tja dergoni stafit ne PM.Dmth jo te prishni temat apo dicka qe nuk ju kenaq apo nuk ju pelqen.

8 Ndalohet CAPS LOCK dhe linke reklamash.

Ndalohet perdorimi i CAPS LOCK per arsye se duket vulgaritet apo e bertitur.Gjithashtu dhe moderatoret apo adminet per verejtje nuk mund ta perdorin.

Nuk lejohet dergimi ne PM i reklamave te ndryshme per faqe personale apo postimi i temave per nje reklam qe nuk ndodhet ne vendin e duhur dhe nuk ka te beje me forumin.Kjo konsiderohet SPAM , Reklame , postim i kote. Administratori eshte ai qe vendos per gjithcka nqs lejohet apo jo dicka qe duket si e gabuar.

9 Abuzime
Nuk lejohen abuzime te ndryshme si ndaj stafit ashtu edhe anetareve te komunitetit.Nje gje e tille sjell ne perjashtim.


10 Paralajmerimet dhe Verejtjet

Nuk jepen paralajmerime te kota dhe pa arsye.Gjithashtu per ata qe kerkojn nje mbarevajtje te sigurt dhe te vlefshme duke dhene kontributin e tyre atehere te raportojn adminin per postime qe duken kundrejt rregullores.
Megjithate Staffi rezervon te drejten te jape vendimin final per ata qe nuk respektojn rregulloren

Ju faleminderit per bashkepunimin dhe mirekuptimin.
Me respekt administratoret! Exclamation


Edituar pėr herė tė fundit nga Admin nė Thu Mar 13, 2008 1:05 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : Mos edito Asgje)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Lexoje!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Njohje :: Kerkesa dhe Sugjerime-
Kėrce tek: