Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vitamina D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Vitamina D   Thu Sep 06, 2007 5:20 pm


Marrja e 1000UI te Vit D ul rrezikun e kancerit te nje sere organesh si:

Te zorres, gjirit dhe atij te vezeve. Kjo ulje e kancerit nuk eshte
edhe aq e vogel sa te mos bjere ne sy te shkencetareve. Per kancerin e
gjirit ulja eshte 75%. dhe per te tjere kancere deri ne 50%.

Vitamina D sigurohet lehte neper farmaci dhe mirret pa recete ne formen e vajit te peshkut.

Studimi i bere inkurajon perdorimin e gjere te vitamins D.

Vitanima D ka edhe efekte te tjera te shkelqyera.

Vaji i peshkut nga ana tjeter ka edhe mjaft vitamin ate tjera aq te nevojshme per njeriun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Vitamina D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Shkenca :: Mjekesi-
Kėrce tek: