Shqiperia-Ime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Mamografia, tashmė diagnostikim falas nė poliklinika

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

Mamografia, tashmė diagnostikim falas nė poliklinika Empty
MesazhTitulli: Mamografia, tashmė diagnostikim falas nė poliklinika   Mamografia, tashmė diagnostikim falas nė poliklinika Icon_minitimeTue Sep 11, 2007 11:16 am

Tė gjitha femrat qė dyshojnė se vuajnė nga kanceri tashmė kanė mundėsinė tė bėjnė mamografinė edhe nė poliklinika. Kėshtu ekzaminimi do tė fillojė tė bėhet falas nė Poliklinikėn Qendrore tė Specialiteteve nė Tiranė nga mjekė Italinė. Kėtė e bėri tė ditur kreu i dikasterit tė Shėndetėsisė, i cili shpjegoi se nėpėrmjet projektit Interreg 3 tė Pulias kjo praktikė do tė vazhdojė edhe nė 4 qytete tė tjera mėdha.

Ndėrkohė shefi i shėrbimit tė Imazherisė nė QSUT, Krenar Preza, pohoi se kjo nismė ėshtė shumė e rėndėsishėm, pasi do t'i jepet fund pritjeve tė gjatė nė spitale. Ndėrkohė bėhet e ditur se kanceri i gjirit shfaqet ēdo vit nė rreth 400 raste dhe se tashmė po gjen terren edhe nė mosha mė tė reja se 45 vjeē. Pėr tė gjitha ato qė nuk ishin tė siguruara, ekzaminimi me mamografi kushtonte rreth 2000 lekė tė reja, ndrėsa tani do tė kenė fatin ta realizojnė tė gjitha falas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Mamografia, tashmė diagnostikim falas nė poliklinika
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SmS falas

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Shkenca :: Mjekesi-
Kėrce tek: