Shqiperia-Ime

Wellcome to WwW.ShQiPeRiA-ImE.Tk
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sida

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 211
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Sida   Tue Sep 11, 2007 11:41 am

Ky shkrim eshte shkeputur nga libri i autorit bullgar Nikola Nikolov.

Virusi I sides shkakton semundje fatale e cila shkatarron imunitetin e trupit aftesine e tij qe te luftoje kunder shume semundjeve dhe infektimeve te tjera dhe demton trurin.Vete virusi nuk merr jete,tash per tashti ai eshte I shperndare net ere boten.Ende egzistojne vetem mjete palliative per sherim ,por jo dhe vaksin per tu mbrojtur nga kjo semundje.Fundi I te smureve tashti per tashti eshte 100% fatal.Sipas studiusve te virusit shkaktari I kesaj semundje vdekjeprurese ekziston afersish me 100 forma te ndryshme,gje cila ua veshtirson shkencetarev te gjejne vaksinen adekuate.Problem tjeter eshte periudha e gjate e ikubacionit me se 10 vjet para paraqitjeve te simptomave kohe net e cilen I infktuari plotesisht I pavetdijshme mund te infktoje shume te tjere.Sipas vlersimit te OBSh rreth 10 milione njerez tashme jane infektuar nga ky virus.Vetem forma e perhapjes se virusit jane konstatuar ne mynyre te sigurte gje e cila ka bere nje hap perpara.
Ato jane
HOMOSEKSUALIZMI
PERDORIMI I SHIRANGAVE TE PASTRILIZUARA
TRANFUZIONI I GJAKUT I PA KONTROLLUAR
FOSHNJET E SAPO LINDURA PREJ NENAVE TE INFEKTUARA
Vete virusi shume shpejt dezaktivizohet prej ajrit me uje te nxehte 10% tretje prej bardhesise dhe alkolit..Me se shumti kane vuajtur te semuret prej hemoflise te cilev vazhdimisht u eshte dhene gjak I pakntrolluar para zbulimit te semurjes.Krejt ky pershkrim I semundjes deri ketu eshte nxjerre nga deklaratat e OBSH .Nga deshira qe te mos futin panic ne mesin enjerzve perfaqesuesit e organizates sic duket e mbajne te fshehte semundje me serioze pas epidemise se gripit spanjol ne vitin 1918-1919
,Prej fmijve te sapolindur ne france per cdo dite lind nga nje foshnje me rezultat pozitiv te virusit dhe jo me teper shprese se 3-5 vjet jete.Ne gusht te vitit 1986 ne gazeten [PRAVDA ruset per here te pare lajmeruanse virusi I sides rrjedh nga labotoriumi ushtarak amerikan(PARIS MATCH FEBRUARY 1987:PRAVDA JANARY 1987)Te njejten gje e vertetojne dhe dy mjeke te gjermanise lindore Jakov SEGALI dhe Ronald DEMLOI te cilet pohojne saktesisht sipas kohes me hapjen e nje loboratiurumi biollogjik amerikan I quajtur P-4 I cili gjendet ne FORD DITRIH
.ME 22 shtator te vitit 1986 Radio MOSKA ne emisionin ne gjuhen angleze serish sulmoi amerikanet :Ministria amerikane e mbrojtjes ben eksperiment me njerzit ne zhvillimin e hulumtimeve te saj[MARRE NGA FREDERIC AND PIERRE LORRAIN LEPAGE ENCUIRE:PEACHE AND PROGRES,SOVETRADIO SEPTEMBER22 PARIS MATCH FEBRUARY 1987 P 22*
Komenti vazhdon Virusi I sides eshte fryt I ekspetve amerikane I tituar gjate manipulimit te gjeneve njezore{marre nga PARIS MATCH FEBRUARY 1987 PP 22 SYNDAY EKSPRES NOVEMBER 2 1987*

“Synday Ekspres “ britanik shkruan Virusi I sides vrases ndoshta ka qene krijuar ne mynyre artificiale prej shkencetarve amerikane ne kohen e eksperimenteve laborotorike”
Eksperti I njohur angles I sides prof PITER KERNOVI po ashtu permban teorine e krijimit artificial te virusit”{marre paris match February 1987 pp22 PATRIOT REWIEW vol 2 Nr 9 p1]
Me 2nentor 1986 Synday Ekspres serish u ndal ne ceshtjen per kooperim sovjetiko amerikan ne lidhje me siden”
Dr Xhon sili po ashtu ekspert britanik ne fushene Sides botoi ne MEDIKAL GORNAILIN angles se faktori I I sides rrjedh prej nje kombinimi te virusit (de la Visna)semundje delesh me virusin (de la leucemie de bovines) semurje lopesh[,marre nga Patriot REWEEW vol 2Nr 9 p 3)
Me pastaj CIA dhe pentagoni ndemoren kundersulm “Po qe se se virusi I sides ka ikur prej ndonje labotoriumi atehere duhet dyshuar tek ruset[marre ngaPARIS MATCH FEBRUARY 1987 PP 22
E VERTET ESHTE SE SHUME SHTET POSACERISHT FUQITE E MEHA PUNOJNE ME GJITHE ZEMER NE NJE GJENERATE FARE TE RE TE ARMEVE KIMIKE.Sado qe akuzohen ne mes vete amerikanet dhe ruset une pranoj se nje gje e tille eshte vetem konsumim I masave.ne shume institute shkencore amerikane ata punojne se bashku ose ne mynyre reciproke I ndajne te arriturat etyre .
Do te ndalem qe ta shqyrtoj me hoollesi nje deklarate te argumnetuar shume mire te Dr Vilhelm Kembel Daglasit me titull “kush e vrau afriken?Organizata Boterore per Shemdetesi e vrau Afriken me virusin e SIDA(marre Alison et al WHO Bulletin vol 47 1972 p 257-63 Patriot Rewiew vol 2 Nr 9 p1)
Me te vertete deklarate shume provakative dhe e guximshe por kjo ishte ajo qe ne buletinin e vet pohon duhet te behen ekspeimente qe t shihet se a thua valle viruset mund te kene efekt selktiv ndaj fuksionit mbrojtes.te shihet se a thua valle vete imuniteti ne raport me virusin mund te demtohet po qe virusi infektues elendon me shume ose me pak ne mynyre selktive qelizen qe I pergjigjet virusit”(marre may 11 1987london times)
Kjo qe u tha me larte tregon se behen eksperimnete mbi viruset te cilet do te shkatarrojne sistemin e qelizes se njeriut dhe me kete do te shkatohet mungese imuniteti.KUjt I duhet kjo?Po qe se se vrtetgjendet nje zbulim I tille virusi propozon organizaten Boterore per shendetesi dhe behen viruse infktues te tmershem dhe fatale me te cilet sistemi I imunitetit njerzor shkatarohet .Nje zbulim I tille zhduk rracen njerzore.
Me pare nuk e besoja shume koplote ose me shpejt ata per mua ishin te kufizuar.megjithate tashti jam bindur se 90% ene kete bote jane ndertuar ne baz te parimeve konspirative,Kurse vendi e oare e mbajne ato ekonomike,Te gjithe kospiracionet e tjera,Ato politike ushtarake etnike shkencore dhe te gjitha te tjerat jane ne fuksion te atyre ekonomike.Per fat te keq shume shkencetare te vetdijshem ose te pavetdijshem me qendrimin e tyre ne disa ceshtje ndikojne ndaj masave dhe ndaj te infromuarve keq.keshtu per shembull disa prej virusologeve me te mire boteror pohojne se virusi I Sida rrjedh prej majmunit te gjelbert ne afiken qendrore I cili ka kafshuar ndonje vendas te atjeshem.Nje gabim I ketille nuk I falet shkencetarve te famshem te cilet shume mire e dine se virusi I sida nuk haste te majmunet ose tek ndonje kafshe tjeter”(marre helth freedman news”E para kjo semundje eshte paraqitur net e njeten kohe ne ShBA HAITI BRAZIL dhe ne AFRIKEN QENDRORE .Si erdhi deri te ajo qe kater majmune te gjebert net e njeten kohe te kafshojne njerz ne kater vende te ndryshme?E dyta argumentohet se eshte e pamundshme ne mynyre gjenitike te mabrtet virusi I sidees prej majmunit te njeiu sipas rruges natyrore.E treat bile edhe sikur ta pranojme se virusi esht mbarte nga majmuni I gjelbert tek njeriu kjo nuk eshte ne pajtim me zhvillimin e semundjes.Ne cdo 14 muaj numri I njerzve te infektuar yfishohet(London times) Kur te krahasojme rastin e pare te semureve me nr e tashem te semureve nuk ka dyshim se nje numer I madh njerzish kane qene te infektuar net e njejetn kohe..
Po qe rasti I pare ne vitin 1912 rrjedh prej majmunit duke dyfishuar ne cdo 14 muaj deri ne vitin 1988 numri I te infektuareve do te arrinte rreth 14 mije vete ne afrike e j one masa te miliona te njerzve qe arrin sot.Dr Teodor strekeri e shqyrtoi rastin dhe konstatoi se Instituti Nacional I kancerit se bashku me Organizaten Boterore per Shendetesi e zbuluan virusin sida ne laboratoret e FORD DITRIUHUT marre hellth freedman news setember 1987)Ata I kombinojne viruset bovine leucmia virus o sheep visna virus dhe I injektojne ne muskulin njerzor,Rezultat I kesaj eshte virusi I isdes I pare I njohur per njerzimin retrovirus me 100% vdekshmeri te te infektuareve.Fatkeqesia me emadhe eshte se virusi I sides paraqitet ne nje mije forma te ndryshme dhe veprimet I ka te ndryshme.Disa shkatojne leukemine sikur semundjet ne astin e virusit te lopes dhe cka ajo tjeter.[marre helth freedman news *Virusi vazhdimisht do te ndryshon te shfaqet ne semurje te reja te cilet kurre nuk do ti lejojne shkenctaret te gjene vaksine.
Njeri prej udheheqesve te laboriuriumit te Ford e Ditrih KARLTON GAXHDUSEKU deklaroi keshtu Unekam nje ndertese ku punojne shume bashkepuntore shkencore nga bashkimi sovjetik dhe kina.Ata kane te drejte te hyjne net e gjitha labotoriumet net e cilat punojne amerikanet.Bile dhe skcionet ushtarake per semurje infective jane perplote me punetore te huaj por jo gjithmone te vendeve mike(helth freddman news)
Autori daglas vazhdon dhe thote Une mund tju bind se krijimi dhe leshimi I virusit te sides nuk eshte aspak rastesi .Kjo ishte nje prove gjakftohte e suksehsme qe te krijohet nje virus vrases I cili pastaj u provua me sukses ne afrike.Ishte aq I sukseshem sa qe nje pjese populates te afrikes qndrore ndoshta u likujdua miliona njerz vdiqen ne nje afat ter deri pese vjet.Kjo nuk ishte rastesi Kjo ishte menduar mire”(hellth freedman news setmber 1987 )Ky virus vdekje prures si u mbart ne ShBA dhe si zhduku thjesht popullaten homosksuale? Eshte vertet se disa raste jane mbarte prej homoseksualeve nga Haiti por kjo nuk eshte asgje ne krahasim me te semuret nga Sida sot.Ky virus deri ne vitin 1978 nuk ka egzistuar aspak ne shba deri ne momentin kur u fut vaksina hepatits-V e cila tregon saktesisht epidomologjine e sides.Qendra per kontrollimin e semundjeve lajmeron ne vitin 1981 se 4% e atyreqe kane marre vaksinen kunder hpatiti-v jane infektuar me sida Ne vitin 1984 ata pranojne se 60% se jane semure kurse tashti refuzojne te japin te dhna statistikore seps nuk deshirojne ta pranojne qe 100% e te vaksinuarve me vaksine kunder sides jane infektuar(plain truth)te dhenat e ketyre hulumtimeve ruhen ne ministrinee drejtesise ne ShBA dhe askush nuk mund ti shohe.Nga kjo qe u tha me lart behet e qarte se ky virus vekje prures ne SHBA nuk vjen nga afrika por shperndahet ne forme tjeter ma ane te vaksines kunder hepatitit ndersa epidmia afrikane u shaktua nga vaksina kunder lise se madhe net e cilen paten future virusin e sides.Kjo semundej ndjllakeqe paraqet nder rreziqet me te medha per bakrotimin e shume shtetve.ne vitin 1985 Sida vetem ne SHBA- u ka kushtuar rreth 5 miarde dollare ne vitin 1987 me se dhjete milarde dollare kurse kah fundi I vitit 1991 do te nevojiteshin 65 milarde dollare/pamvarsisht nga ajo se cfare masash ndermerren me cfare ilace e vaksina do te perkryhen gjate viteve te ardhme kjo eshte nje fatkeqesi e tmerrshmeper njersit.Shume shtet afikane ndodhen para katastrofes ekonomike [per shkak te kesaj semundje.Homoseksualizmi shiringat e doges dhe trafuzioni I gjakut kane infektuar 10-20% te populates te disa shteteve.Paramendohet se eipdemia e cila shpejt rritet do ti lere te shkreta pa njerz disa regjione>Me te njeten fike jetojne njerzit ne ameriken jugore dhe ne shume vende te tjera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shqiperia-ime.1fr1.net
 
Sida
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shqiperia-Ime :: Shkenca :: Mjekesi-
Kėrce tek: